Doğal Yollar İle Haşerelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Bahar ve yaz aylarının yaklaşması ile beraber pek çok insanlar böceklerdenkorunmanın yollarını aramaya başlar. Doğanın uyanması ile beraber tüm canlılar için yüzeye çıkar.Bu durumda insanların endişeye kapmasına neden olur. Peki, doğal yollarla haşerelerden kurtulmanın yolları nelerdir?

Böceklerden kurtulmak için ilk olarak aklımıza böcek ilaçlama firmaları gerekir.Fakat bu çözüme başvurmadan öncebazı doğal önlemlerle alabilirsiniz. Sizdeevdeki böceklerden doğal yollarla kurtulmak isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Böcekleri kaçırmadaki etkili yöntemleri arasında solar haşere kovucular geliyor. Yaydığı frekanslar ile diğer canlılara zarar vermeden böceklerin uzaklaşmasını sağlayan bu ürünleriyaydığı frekansı insan algılamaz.

Yapılacak İlk Kural

Böceklerle mücadele konusunda ilk kural evin temiz bulunmasıdır. Böcekler genel olarak yemek arayışı nedeniyle evlerinize girer. Kırıntı ve benzeri yemek artıkları böceklerin en sevdiği şeylerden bir tanesidir. Dolap, raf ve mutfak tezgahının temiz tutulması evin böcek tarafından istila edilmesini önler.Sadece ev temiz tutulması böceklerden korunmanızı sağlamaz. Apartmanlarda bulunan kömür deposu ya da depo gibi alanların periyodik olarak ilaçlanması gerekir. Temizlik böcek istilasının azalmasına yardımcı olur.

Evimizde Böcek Görürsek Ne Yapacağız?

Böceklerden kurtulmak için doğal ürünlerden yararlanabilirsiniz. Bebek pudraları ve tarçın evdeki karınca popülasyonunu azaltmada kullanılır. Karıncaları uzak tutmak için çıktıkları alanlara tarçın dökebilirsiniz. Balkon ve bahçelerde gördüğünüz böceklerden kurtulmak için kuşların bu alana çekilmesini sağlayabilirsiniz. Kuşlar böceklerle beslenirler. Kuşları bahçe ya da balkonunuza çekmek için küçük kuş çanakları koyabilirsiniz. Bu yöntemle hem böceklerden kurtulursunuz hem de diğer canlıların beslenmelerine yardımcı olursunuz.

Yarasaların sivrisinekle mücadele konusunda en değerli canlılardan bir tanesidir. Bahçenize yarasa evi inşa ederek sivrisineklerle mücadelede edebilirsiniz.Karafatmalar en hızlı üreme özelliği bulunan böceklerden bir tanesidir. Bu böceklerden kurtulmanın doğal yollarıarasında kapı ve pencere pervazları birinci sırada gelir. Bu alanlarda yapışkanlı bant kullanabilirsiniz. Örümcekler de evleri kendilerine mesken eden böcek türlerinden bir tanesidir. Örümceklerağlarını genelde avlanmak için kullanır.Özellikle koltuk altları gibi sık temizlenmeyen alanları kullanırlar. Bu bölgeleri temizlemeyerek örümceklerden kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kurt Neden Olur ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply